Latvijas Mākslinieku savienība sveic 2023.gadā!

Jaunajā gadā Latvijas mākslinieki turpinās paust stabilo nostāju atbalstam Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, to apliecinot ar dalību mākslas norisēs, kas veltītas Ukrainas tēmai un tās māksliniekiem. 2022. gadā LMS organizēja izstādi “Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” un starptautisko vizuālās mākslas izstādi ”Mariupole – nesalauzta”, kā arī vairākus koncertus – Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Vokālās nodaļas audzēkņu koncertus, “Trio Metamorfoze” laikmetīgās kamermūzikas koncertu “Krustceles” u.c. LMS galerijā.

Šī brīža mākslas vide Latvijā ir daudzveidīga stilistiskās izpausmēs un materiālu izvēlē. Šobrīd māksla nav novatoriska un nav tendēta uz alter ego izpausmēm, tā ir pilsoniski rāma neraugoties uz ģeopolitisko humāno traģēdiju – Krievijas agresiju Ukrainā. Iespējams, rāmums ir emocionāla apjukuma dēļ. Iespējams, ka tas ir nejaušs rezultāts tam, ka veidojot spēcīgu pilsoniski politisko nostāju kara jautājumā, valstiski notika meklējumi vizuālās identitātes jomā, panākot ideoloģisku tīrību publiskajā telpā. Tīrība jeb vakuums kultūrā pastāv līdzās progresīvām, laikmetīgām mākslas tendencēm, kuru noliegums stagnē iezīmējušos pārmaiņu centienus.

LMS vēl māksliniekiem un citiem radošo jomu profesionāļiem tvert laiku un tā balsi, rast formā, krāsā un telpā savu redzējumu un domu.

Uzvaru Ukrainai! Kapitulāciju Krievijai!

Attēlā: Sveiciens Jaunajā gadā no mākslinieka Romana Vitkovska!