LMS Radošais kvartāls "Kombināts MĀKSLA"

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Rīgā, Gaujas ielā 1,3,5,9, tika dibināts 2013. gada 20. decembrī, bet jau vairāk kā 100 gadus Rīgā, Gaujas ielā esošais kvartāls ir bijis saistīts ar mākslu un dažādu nozaru māksliniekiem. LMS radošā kvartāla teritorijas platība ir 7000 kvadrātmetru un tajā ietilpst vairākas ēkas, kurās ir izvietotas aptuveni 70 mākslinieku darbnīcas, piemēram, bronzas lietuve, juvelieru, ādas apstrādes, metālapstrādes un tēlnieku darbnīcas. Šinīs darbnīcās mākslas darbus ir veidojuši Latvijas vēsturē nozīmīgi tēlnieki A.Folcs, K.Zāle, K.Zemdega, A.Dumpe, A.Gulbis u.c. Kvartālā, Gaujas ielā 9 dzīvoja un strādāja tēlnieks Augusts Folcs (1851-1926), Gaujas ielā 1 Rīgas Brāļu kapu memoriālu radīja tēlnieks Kārlis Zāle (1888-1942), bet 1950.-90. gados Gaujas ielā 1, 3, 5 un 9 atradās LMS dekoratīvās mākslas kombināta “Māksla” darbnīcas, kur tēlnieki radīja skulptūras pilsētvidei Latvijā.

Radoša platforma

Šobrīd LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” darbojas kā radoša platforma dažādām mākslas un kultūras iniciatīvām, piedāvā ekskursijas, laikmetīgas izstādes, koncertus, radošās darbnīcas un citus pasākumus. Laikā kopš 2013. gada tiek veikti projekti, lai veicinātu kvartāla teritorijas revitalizāciju un padarītu sabiedrībai pieejamu un pamanāmu tā unikālo identitāti.

Mūsdienās šī teritorija joprojām ir arī radošā zona mākslas darbu izveidei, piemēram, ikdienā šeit strādā tādi tēlnieki kā Bruno Strautiņš, Vija Dzintare, Genādijs Stepanovs, Rihards Ābeltiņš, akmeņkalis Dzintars Gailis, stikla mākslinieks Tits Riņķis u.c. Kvartālā atrodas arī mūziķu – “Bezgalībieši”, “Vectēva papirosi”, Dirty Deal Audio u.c., studijas.

Mākslas pasākumi

LMS Radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” ikgadēji tiek rīkoti tādi pasākumi kā kvartāla sezonas atklāšana, “Mākslinieks talko”, “Atvērto durvju diena”, “Muzeju nakts”, “Baltā nakts”, kvartāla sezonas noslēgums u.c.

Aicinām apmeklēt Radošo kvartālu "Kombināts MĀKSLA"!

Adrese: Gaujas iela 1, 3, 5, 9, Rīga, LV-1026
+371 29138952
[email protected]