Latvijas Mākslinieku savienības muzejs


lmsmuzejs.lms.lv

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) īpašumā ir unikāls latviešu 20. gs. otrās puses un mūsdienu vizuālās mākslas darbu krājums, kuru sāka veidot 1957. gadā, un 2001. gada 27. septembrī tika dibināts LMS muzejs.

LMS muzejs ir akreditēts 2022. gadā.

LMS muzeja krājums – vairāk nekā 17000 mākslas darbi (gleznas, akvareļi, grafikas, tēlniecības darbi, plakāti, scenogrāfijas meti, keramika, dekoratīvi lietišķās mākslas darbi u.c.; vairāk nekā 6000 no krājuma darbiem ir iekļauti Nacionālajā muzeju krājumā), un mākslinieciskai daiļradei celtās radošo darbnīcu ēkas, to aprīkojums, ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss, kas tiek izmantots arī mūsdienās, un tas kopš 2014. gada ir vienots muzeja komplekss. Krājuma darbi regulāri tiek eksponēti gan LMS izstāžu zālēs, gan deponēti Latvijas muzejiem.

LMS muzejs

LMS muzejs ir dzīvs, domu rosinošs muzejs, kurā pārstāvēti spilgtu Latvijas mākslas personību – Džemmas Lijas Skulmes, Leo Svempa, Borisa Bērziņa, Jāņa Pauļuka, Gunāra Kroļļa, Lea Davidovas-Medenes, Jura Mauriņa, Maijas Noras Tabakas, Bruno Strautiņa, Rūdolfa Heimrāta, Silvijas Šmidkenas, Kristapa Ģelža, Andra Brežes un citu autoru darbi, kas apliecina novatorisku ideju realizāciju mākslā. LMS muzeja krājums tiek regulāri papildināts.

LMS muzeja ekspozīcijas ir izveidotas 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, “Mākslinieku nama” 1., 2., 3., 4. un 5. stāvā, kā arī LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”, Gaujas ielā 1, 3, 5 un 9, LMS muzeja ēkā Vecajā Biķernieku ielā 49 un Zvārtavas muižas kompleksā, Smiltenes novadā. Muzejā tiek rīkoti arī dažādi pasākumi, izstādes, radošās darbnīcas, diskusijas un simpoziji.

Muzeja ēkai “Mākslinieku nams” 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, un Zvārtavas muižas kompleksam ir piešķirts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss.

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas

  • LMS muzeja un aktuālā ekspozīcija “Mākslinieku namā”, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā;
  • LMS muzeja ekspozīcijas Gaujas ielas promenādē, LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”, Gaujas ielā 1, 3, 5 un 9, Rīgā;
  • LMS muzeja tēlniecības ekspozīcija un aktuālā izstāde Gaujas ielā 1, Rīgā;
  • LMS muzeja keramikas ekspozīcija un aktuālā izstāde izstāžu zālēs Gaujas ielā 5, Rīgā;
  • Āra ekspozīcija “Vides objekti un tēlniecība” Gaujas ielā 1 un 5, Rīgā;
  • Laikmetīgā āra objektu un grafiti ekspozīcija LMS skvērā, Gaujas ielā 5, Rīgā;
  • Āra objektu izveides un restaurācijas mītne “A. Folca labirints” Gaujas ielā 9, Rīgā;
  • LMS muzeja keramikas un āra objektu ekspozīcija ”Biķernieki” Vecajā Biķernieku ielā 49, Rīgā;
  • LMS muzeja tekstilmākslas, glezniecības un tēlniecības ekspozīcijas Zvārtavas muižas kompleksā, Gaujienas pagastā, Smiltenes novadā.

Aicinām apmeklēt LMS muzeju!

+371 29138952
[email protected]
lmsmuzejs.lms.lv