Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde “DZĪVES TELPA” (15.09.-15.10.2023.)

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina uz LMS biedru, Tukuma mākslinieku – Ilzes un Alberta Pauliņu glezniecības izstādi “Dzīves telpa” LMS galerijā. Izstādeir iecerēta kā ceļojums laikā un abu mākslinieku dzīves telpas redzējums, kas vienlaikus veido gan retrospektīvu atskatu, gan eksponē mūsdienu dzīves vides aktuālo jautājumu interpretāciju mākslā. Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā mākslinieki saņēma par veiksmīgu dalību LMS ikgadējā izstādē “Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina”.

Izstādes atklāšana notiks š.g. 15. septembrī plkst. 17.00.

Ilze Pauliņa ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) 1981. gadā pie pedagoga, gleznotāja Uno Daņiļevska, un viņas mākslas stāsts ir stāsts par meklējumiem, eksperimentiem, par iekšējo principu nenodošanu un sekošanu savai sirdsbalsij.

Albertam Pauliņam, studējot LMA, radošs kontakts izveidojās ar pedagogiem: Edgaru Iltneru, Konrādu Ubānu, Borisu Bērziņu. Diplomdarba vadību 1982. gadā Edgara Iltnera slimības dēļ uzņēmās katedras vadītājs Vladimirs Kozins. Māksliniekam gleznošana ir dzīvesveids un nepieciešamība – darbi top strauji un daudz, sakāpināti un dramatiski.  Viņa rokraksts ir trauksmains un dinamisks, tomēr nemainīgi atpazīstams.

Alberta Pauliņa glezniecībā nozīmīgu vietu ieņem Tukuma un apkārtnes ainavu fiksējumi, bet Ilzes Pauliņas mākslu pēdējos 20 gadus raksturo blakus esošās dzīves vides – mājas un darbnīcas noskaņu brīži, garīgo pārdzīvojumu attēlojums caur dabas tēlu un sakrālās mākslas tēmas.

Dievs un daba – tā lakoniski var raksturot abu izstādes mākslinieku galvenos iedvesmas avotus. Dievs kā ideja un saturs, kas caurstrāvo un piepilda ne vien mākslinieku dzīvi, bet arī glezniecību. Un daba, kas aizrauj un iedvesmo, ļaujot smelties enerģiju un idejas arvien jauniem krāsu salikumiem un formas risinājumiem. Un tas viss ir tepat līdzās – mūsu dzīves telpā esošs un veidojošs.

Izstāde “Dzīves telpa” būs skatāma LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 15. septembra līdz 15. oktobrim (darba laiks: pirmdiena – svētdiena, no plkst. 12.00 – 18.00).

Izstādes tapšanu atbalstījusi Tukuma novada pašvaldība un SIA “Advertex Latvia”.