AGITA ŠTEINBERGA
“ROBEŽA”
13.06. – 13.07.2014.

Latvijas Mākslinieku savienība aicina apmeklēt tēlnieces Agitas Šteinbergas personālizstādi “Robeža” no 2014. gada 13. jūnija līdz 13. jūlijam Latvijas Mākslinieku savienības radošajā kvartālā “Kombināts Māksla”, Gaujas ielā 5, Rīgā. 

Latvijas Mākslinieku savienība aicina apmeklēt tēlnieces Agitas Šteinbergas personālizstādi “Robeža” no 2014. gada 13. jūnija līdz 13. jūlijam Latvijas Mākslinieku savienības radošajā kvartālā “Kombināts Māksla”, Gaujas ielā 5, Rīgā.

Izstāde “Robeža” ir Agitas Šteinbergas maģistrantūras studiju noslēguma darbs Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozarē, kas tapusi pateicoties “Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” finansiālajam atbalstam. Izstādes koncepcijas un Agitas Šteinbergas maģistra darba tēmas pamatā ir pārdomas par fiziskām un garīgām robežām. Robeža ir vieta, kur satiekas pretstati, veidojas kontrasti un konflikti. Vieta, kur beidzas zeme un sākas debess, satiekas divi cilvēki, divas enerģijas, divas auras. Šis brīdis vai parādība, ko Agita sauc par robežu, ir pilna mistikas, pārsteigumu, kā arī negaidītu un satraucošu pavērsienu.
Izstādē būs skatāmi lieli tēlniecības darbi, kas katrs sastāv no neskaitāmiem atsevišķu metāla armatūru metinājumiem, – ārēji kopskatā veidojot precīzus ģeometriskus paralēlskaldņus, tomēr strukturēto konstrukciju iekšienē sakoncentrējot enerģētiski piesātinātus un spēcīgi emocionālus kontrastus. Metāla stieņu līniju ritmi ir veidoti kā triju dimensiju zīmējums telpā ar liektām un taisnām līnijām, mainīgiem stieņu diametriem un garumiem, koncentrētiem sabiezinājumiem, vai gluži pretēji – autonomiem fragmentiem, kuri šķietami izšķīst un izgaist telpā. Skulpturālo objektu izteiksmīgumu pastiprina polihromais sarkanās un baltās krāsas pretnostatījums. Mākslinieces Agitas Šteinbergas tēlniecības darbi pārsteidz ar smalki izjustu formveides bagātināšanu, kas ir enerģiski piesātināta un estetizē pielietoto būvmateriālu, radot jaunu māksliniecisku kvalitāti.

Agita Šteinberga 2012. gadā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares bakalaura programmu. Mūžizglītības programmas “Erasmus” ietvaros studējusi Mākslas un mediju augstskolā Kānā, Francijā (École supérieure d’art’s & médias de Caen). Kopš 2006. gada Agita Šteinberga piedalās izstādēs, projektos, simpozijos un rezidencēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Darbi eksponēti Portugālē, Skotijā, Ukrainā un Polijā, bet Zviedrijā, Francijā, Igaunijā, Krievijā un Lietuvā māksliniece piedalījusies ar lielformāta darbiem, kas veidoti, dzīvojot un strādājot attiecīgajā valstī.

Izstāde apskatāma:
13.06. – 13.07.2014.
O. – SV. plkst. 11:00 – 19:00
LMS Radošā mītne “Kombināts MĀKSLA”, Gaujas iela 5
ieeja bez maksas

Izstādi atbalsta: Borisa un Ināras Teterevu fonds, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Mākslinieku savienība.

Kontaktinformācija: Agita Šteinberga
Mob. tel.: +371 29373868
E-pasts: [email protected]
Mājas lapa: www.agitasteinberga.com