Aicina māksliniekus pieteikt darbus konkursizstādei “Cik vērts?”

Jūrmalas muzeja filiāle Bulduru Izstāžu nams izsludina pieteikšanos konkursa izstādei “Cik vērts?”, aicinot iesniegt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus par personīgi, valstiski, globāli aktuālām tēmām, kā vadmotīvu izvirzot vērtību sistēmu.

Visa pasaule griežas ap to, cik vērts ir katrs kustamais vai nekustamais objekts, kāda vērtība ir dabai, veselībai, kultūrai, savstarpējām attiecībām, mieram. Filozofiski mēs esam cēlu vērtību nesēji, kaut gan praktiski balansēšana savu vērtību robežās ir nopietns izaicinājums. Ekonomiski tiecamies uz tālāk, augstāk, vairāk; emocionāli – apzinātāk, mazāk, pietuvināti dabai. Tas prasa pielāgošanos, svārstīšanos, vidusceļa meklēšanu. Vai tādējādi vērtīgais izplēn, vai iegūst dubultu svaru?

Konkursizstādes “Cik vērts?” galvenā balva ir 700 eiro un divas veicināšanas balvas – katra 400 eiro vērtībā. Apbalvotajiem autoriem izstādes organizatori piedāvā iespēju izveidot personālizstādi Bulduru Izstāžu nama telpās tuvāko gadu laikā.

Konkursizstādē aicināti piedalīties mākslinieki, mākslas un dizaina studenti, kā arī mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņi, pārstāvot jebkuru vizuālās mākslas žanru. Konkursa nolikums pieejams www.jurmala.lv/lv/izstazu-projekti-0. Autori darbus aicināti iesniegt elektroniski līdz 2022.gada 20. oktobrim, aizpildot https://ieej.lv/qXiDN.

Konkursa 1. kārtā atlasītie darbi piedalīsies izstādē “Cik vērts?” Bulduru Izstāžu namā, Muižas ielā 6, Jūrmalā no 2022. gada 15.novembra līdz 30. decembrim. Izstādes atklāšana 15. novembrī plkst. 18.00.