Jāņa Purcena personālizstāde “Sienas un liriskās atkāpes” 26.01.2024.- 03.03.2024.

No 26.janvāra līdz 3.martam Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā būs apskatāma gleznotāja Jāņa Purcena personālizstāde “Sienas un liriskās atkāpes”.

Jānis Purcens personālizstādē “Sienas un liriskās atkāpes” atklājas kā savpatns, emocionāls, postmoderns gleznotājs, kas radošo meklējumu  procesā maina stilistiku. Dabas ainavās, abstraktās krāsu laukumu saspēlēs un burtu kompozīcijās, saglabājot gleznieciskās vērtības, niansētus krāstoņus un neoekspresīvu darbu raksturu. Mākslinieka daiļrade ir dabas vērojumu estētikā sakņota, un autora vērojums ietverts stabilos metafizikas kompozīcijas un tēmu arhetipos, kur pavīd arī kristīgais konceptuālisms. Tomēr gleznojums ir atraisīts un emocionāli piepildīts. Izstādē savā telpiskā izkārtojuma autorizpildījumā, radot īpašu noskaņu, Jānis Purcens eksponē darbus, kas tapuši no 2022.-2023. gadam un iepriekš nav tikuši izstādīti. Izstādes “Sienas un liriskās atkāpes” scenogrāfijas ideja ir telpas optiskā paplašināšana, panākot darbu vēstījuma emocionālo vibrāciju.

Jānis Purcens pieder paaudzei, kura absolvēja LMA 21.gs. sākumā un bieži vien mainīja profesiju, jo saskārās ar dzīves izaicinājumiem un jautājumu, vai glezniecība ir mākslinieka dzīvesveids. Jānis Purcens palicis uzticīgs glezniecības aicinājumam un regulāri ikdienā glezno, kā arī  rīko personālizstādes un piedalās LMS rīkotajās izstādes “Rudens” un “Mākslas dienas” LMS galerijā, izstādēs galerijā “Man’s” u.c. Mākslinieks radošajā daiļradē veido darbus dažādās tehnikās: eļļa, akrils, guaša, jaukta tehnika uz pamatmateriāliem – papīra, skaidu plāksnes, saplākšņa, audekla, OSB, darbos brīvi pielieto lazējuma, pastozā triepiena, kaligrāfiskā raksta glezniecības tehnikas. Jānim Purcenam ir tuva objektu, perfomanču un video veidošana.

Gleznotājs Jānis Purcens absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju 2008. gadā, kur studējis pie māksliniekiem: Edvīna Kalnenieka, Dinas Ābeles, Valda Krēsliņa, Normunda Brasliņa, Jura Jurjāna (1944-2023), Roberta Muža, Uno Daņiļevska (1945-2007), Vijas Zariņas, Pētera Postaža, Kristapa Zariņa, Ivara Heinrihsona u.c. Mākslinieks ir LMS biedrs kopš 2012. gada.

Jānis Purcens “Pleķis”, papīrs, jaukta tehnika, 66×57 cm, 2023.g.