Rudens 2010 izstāde “RUDENS.RECYCLE.PROCESS”

No 2010. gada 10. novembra līdz 6. decembrim norisinās ikgadējā vizuālās mākslas izstāde "Rudens", kura notiek jau 35.reizi. Lai piešķirtu noteiktas tematiskas ievirzes, izstādei šogad ir dota tēma “Rudens.Recycle.Process".

Izstāde LMS galerijā (11.novembra krastmala 35, 1.stāvs) apskatāma O.-P. plkst. 12.00-17.00, bez maksas.

Izstāde Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2/4) apskatāma O.-S. plkst. 10.00-17.00

Ieeja Ls 0,50 (LMS biedriem), Ls 1,00 (skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem), Ls 2,00 (pieaugušajiem) un Ls 3,00 (ģimenes biļete).

Šobrīd ir svarīgi apzināties, ka pasaulē valda lietas un to ražošana, kas ir novedusi pie apaugšanas ar neskaitāmiem fiziskiem un garīgiem slāņiem. Tādēļ īpaši svarīga ir to apzināšanas, sakārtošana un iespējamā pārstrāde, pārveide, lai spētu piemēroties šī brīža dzīves ātrumam un prasībām.

“Recycle” ir daudznozīmīgi tulkojams koncepts – pārstrāde un lietotu materiālu pārveidošana citiem mērķiem, kā arī ideju apstrāde, piemērošana un pārstrādāšana jaunos veidos un kombinācijās. “Cycle” nozīme ir cikls – veltījums tradīcijai.

Izstāde tiek dalīta divās ekspozīcijās Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

“Rudens.Recycle.Process” LMS galerijā simboliski noslēdz kārtējo ciklu un atrāda ražu – nozīmīgu gadadienu jubilāru pēdējo divu gadu laikā tapušus darbus (mākslinieki tika aicināti piedalīties).

“Rudens.Recycle.Process” Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā apskatāmi jaunu un jau atzītu mākslinieku dažādos mākslas veidos tapuši darbi. Izstādei iesniegtie darbi tika vērtēti.

Izstādei Dzelzceļa vēstures muzejā savu dalību pieteica 250 mākslinieki, no kuriem tika izvēlēti 70 mākslinieku darbi.

Darbus izstādei izvēlējās profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija, kurā tika pārstāvētas nozīmīgākās mākslas organizācijas: māksliniece un kuratore Inga Brūvere, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solvita Krese, mākslinieks Kaspars Lielgalvis (Mākslas centrs VEF teritorijā), mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Juris Petraškēviās un projekta kuratore Ieva Saulīte.

Izstāde notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jāņa Rozes apgāda, Ideju foruma un NABAKLAB atbalstu.