Rudens 080808, es esmu gruzīns!

Mākslinieki no visas Latvijas iesniedza savus darbus ikgadējai izstādei „Rudens 080808, es esmu gruzīns!”. Kopā tika saņemti 165 darbi.

5. un 6. oktobrī, Latvijas Mākslinieku Savienības (LMS) galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, mākslinieki no visas Latvijas iesniedza savus darbus ikgadējai izstādei „Rudens 080808, es esmu gruzīns!”. Kopā tika saņemti 165 darbi. Šodien visas dienas garumā žūrijas komisija vērtēs saņemtos darbus, lai noteiktu tos, kurus no 14.oktobra līdz 8.novembrim būs apskatām izstādē.

7.oktobrī darbus izstādei izvēlējās īpaši atlasīta žūrijas komisija: gleznotāja un LMS galerijas vadītāja Aija Zariņa; mākslas zinātniece, Rīgas mākslas telpas mākslinieciskā direktore Inese Baranovska; gleznotājs Imants Vecozols; grafiķis, LMS valdes loceklis un izstādes kurators Normunds Pucis; tēlnieks, Latvijas Mākslas Akadēmijas pasniedzējs Kirils Panteļejevs.

„08.08.08. datums ieies vēsturē ne tikai kā Pekinas olimpisko spēļu atklāšanas datums, bet arī kā datums, kad Krievijas armija pārgāja savas kaimiņvalsts Gruzijas robežu. Izstādes tēma „Es esmu gruzīns!” bija izaicinājums māksliniekam parādīt savi, kā aktīvo informācijas nesēju, kas uztver apkārtējos procesus, kļūst par sensoru un savas izjūtas ieliek jaunā apveidā – mākslas darbā – sniedzot skatītājam pavisam jaunu iespēju palūkoties uz aktuālajām norisēm. Pēdējā laika notikumi izaicina māksliniekus nepalikt malā, bet gan iesaistīties dialogā par pasaulē aktuālajām norisēm.” atzīst izstādes kurators Normunds Pucis.

14.oktobrī, plkst.18.00, LMS galerijā (11.novembra krastmala 35, Rīga) un plkst. 20.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2/4, Rīga) tiks atklāta izstāde „Rudens 080808, es esmu gruzīns!”.

Rudens 2008 izstāde norisināsies no 14.oktobra līdz 8.novembrim LMS galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

Patiesā cieņā,
Normunds Pucis
„Rudens 08.08.08, es esmu gruzīns!” kurators, LMS valdes loceklis