Gruzijas vēstnieks šodien apmeklēs izstādi “Rudens 080808, es esmu gruzīns!”

Ceturtdien, 16.oktobrī plkst. 16.00, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2/4, Rīga) viesosies Gruzijas vēstnieks Latvijā Konstantīns Korkelijs, kurš apskatīs izstādi "Rudens 080808, es esmu gruzīns!", kā arī tiksies ar izstādes rīkotājiem. Starp 137 izstādes darbiem ir aplūkojami arī gruzīnu mākslinieku Vasila Simondueva, Georga Baratašvili un Valeri Simona gleznas.

“Izstādes tēma “Es esmu gruzīns!” bija izaicinājums māksliniekam parādīt savi, kā sensoru, kas uztver apkārtējos procesus un savas izjūtas ieliek mākslas darbā. Datums 08.08.08. ieies vēsturē ne tikai kā Pekinas olimpisko spēļu atklāšanas datums, bet arī kā diena, kad Krievijas armija pārgāja savas kaimiņvalsts Gruzijas robežu. Izstādes nosaukumā dominē vārds “gruzīns”, taču izstāde ir par visām nācijām un tautām, par globālo laiku un telpu, kurā mēs dzīvojam, un notikumiem, kas tajā norit. Ikvienam vēstniekam, ministram un politiķim šī izstāde varētu atklāt, kādas ir mākslinieku izjūtas par šobrīd notiekošajiem politiskajiem un sociālajiem procesiem,” uzskata izstādes kurators Normunds Pucis.

“Rudens 080808, es esmu gruzīns!” norisināsies līdz 8.novembrim LMS galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā. Izstādē aplūkojami mākslinieku darbi – gleznas, video, fotogrāfijas, instalācijas, skulptūras, grafikas darbi u.c.

Plašāk skat. www.msav.lv

Izstādes darba laiki:
Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs: 10.00 – 17.00 (izņemot pirmdienas)
LMS galerija: 11.00 – 17.30 (izņemot svētdienas)