Sabīnes Verneres izstādes “Aklā zona” ietvaros Latvijas Mākslinieku savienības galerijā notiks saruna par muzeja darbu koeksistenci laikmetīgās mākslas kontekstā

Pirmdien, 28. augustā plkst. 18.00, Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā notiekošās Sabīnes Verneres izstādes “Aklā zona” ietvaros gaidāma publiska saruna par muzeja darbu koeksistenci laikmetīgās mākslas kontekstā, akcentējot LMS muzeja kolekciju.

Sarunā piedalīsies mākslinieki, kas bijuši saistīti ar LMS – Sandra Krastiņa, Helēna un Ivars Heinrihsoni, mākslas zinātniece Inese Baranovska, kā arī tēlnieks, LMS prezidents Igors Dobičins un mākslas procesu vērotājs Jānis Borgs, bet sarunu vadīs publicists Henriks Eliass Zēgners.

Izstādes rīkotāju nolūks arī gaidāmās sarunas kontekstā ir caur personīgām atmiņām un mākslinieku stāstiem izgaismot nepierakstītās vēstures epizodes, kuru apzināšanās un izprašana varētu palīdzēt šībrīža laikmetīgās mākslas vides procesu veidošanā – satikties kopīgā sarunā, meklēt saiknes starp dažādām paaudzēm un mazināt nezināšanas plaisas. Sarunas fokuss tiks virzīts uz LMS muzeja krājumu un tā izveides apstākļiem.

Sabīne Vernere izstādē “Aklā zona” reflektē par savu vietu laikmetīgās mākslas ainavā un tās vēsturisko fonu. Ekspozīcija veido personīgu un emocionālu sarunu ar kanoniskajiem Borisa Bērziņa, Līgas Purmales, Edgara Iltnera, Helēnas Heinrihsones, Aijas Jurjānes, Maijas Tabakas un Birutas Delles darbiem no LMS muzeja krājuma.


Septembrī izstādes ietvaros gaidāmas vēl citas sarunas un ekskursijas ekspozīcijās gan LMS galerijā, gan LMS muzejā. LMS galerija atrodas 11. novembra krastmalā 35, Rīgā. Izstāde skatāma līdz 10. septembrim (darba laiks: pirmdiena – svētdiena, plkst. 12-18). Norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un “VV foundation”.

Fragments no Maijas Tabakas darba “Uz Sēļu ceļa”, 1985, audekls, eļļa, 145×170 cm, LMS muzejs