Rudens 2014. Melnie suņi

Izstādes "Rudens 2014. Melnie suņi" mērķis ir veicināt jaunradi un atspoguļot mākslas tendences Latvijā, apkopojot vienotā ekspozīcijā profesionālo Latvijas mākslinieku un mākslas augstskolas studentu pēdējo trīs gadu laikā radītus mākslas darbus.

Izstādes “Rudens 2014. Melnie suņi” norises laiks: 15.12.2014 – 06.02.2015

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11.novembra krastmala 35, Rīga

Galerijas darba laiks: no otrdienas līdz sestdienai plkst. 12.00 – 17.00

No 2014. gada 15. decembra līdz 2015. gada 6. februārim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un LMS radošajā kvartālā “Kombināts “MĀKSLA””, Gaujas ielā 5, Rīgā, apskatāma 39. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2014. Melnie suņi”.

Izstādes “Rudens 2014. Melnie suņi” mērķis ir veicināt jaunradi un atspoguļot mākslas tendences Latvijā, apkopojot vienotā ekspozīcijā profesionālo Latvijas mākslinieku un mākslas augstskolas studentu pēdējo trīs gadu laikā radītus mākslas darbus.

Šogad LMS izstādei ir izvirzīta tēma “Melnie suņi”, kas aicinājusi māksliniekus aizdomāties par cilvēku garīgajām mokām, par to, cik stiprus vai vājus tās mūs padara. Tēma ir kā parafrāze par šo laikmetu, kad vājums sacenšas ar mākslas vitalitāti un spēku. Vajadzība pašizteikties, ir vienīgais ceļš kā sevi iedrošināt sociāli politisko un ekonomisko notikumu kontekstā, kas vedina uz intelektuālo stagnāciju. Izstādes tematika provocēja radošo inteliģenci uz atklāsmi mākslinieciskās izpausmēs.

Izstādē ir iespēja apskatīt vairāk kā 100 darbus glezniecībā, tēlniecībā, foto mākslā, instalācijās un citos mākslas veidos, kurus radījuši 76 autori. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija: Igors Dobičins, Diāna Laguna, Uldis Pētersons, Iveta Feldmane, Diāna Kaijaka, Liene Grīnhofa. Izstādes “Rudens 2014. Melnie suņi” žūrija, izvērtējot visus iesniegtos darbus, ir noteikusi LMS Balvas ieguvēju, kuram tiks dota iespēja rīkot personālizstādi LMS galerijā 2015. gadā. Par “Rudens 2014. Melnie suņi” uzvarētāju ir kļuvis Olgas Šilovas darbs “Tepiķis”.

Žūrija, atzīmējot mākslinieciskās kvalitātes, ir ieteikusi autorus, kuru darbus varētu iekļaut Latvijas Mākslinieku savienības ceļojošajās izstādēs 2015. gadā: Olga Šilova “Tepiķis”, Otto Zitmanis “Gribu redzēt sākumu”, Aleksejs Koškins “…kā mani jānes”, Agnija Ģērmane “Atkusnis”, Sandis Brūniņš “Pašpasludināts stāvoklis”, Ivonna Zīle “Bezmiegs”, Aivars Gulbis “Koks”, Madara Neikena “Tur”, Genādijs Stepanovs “Lapa. 19 gab. stiklaplastikā”, Vladislavs Lakše “Vibrācija”.

Izstādē “Rudens 2014. Melnie suņi” piedalās biedrības “Gaismas stars” studijas “Sava istaba” dalībnieki. Studija “Sava istaba” (vad. gleznotāja Katrīna Gaile) ir mākslas projekts, kas dod iespēju jebkuram interesantam, bet jo īpaši cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām izpaust sevi kopā gleznojot, zīmējot un veidojot.

Teksta autore, projekta vadītāja: Ieva Smiļģe
Vizuālais dizains: Igors Dobičins, Genādijs Stepanovs
Izstādes darba grupa: Ieva Smiļģe, Baiba Aļļe, Justīne Šteina, Ansis Dobičins

LMS galerija

Publicitātes foto Izstāde "Rudens 2014. Melnie suņi" Latvijas Mākslinieku savienības galerijā
Publicitātes foto Izstāde "Rudens 2014. Melnie suņi" Latvijas Mākslinieku savienības galerijā
Publicitātes foto Izstāde "Rudens 2014. Melnie suņi" Latvijas Mākslinieku savienības galerijā

Kombināts "Māksla"

Foto: Vitālijs Vinogradovs Izstādes atklāšana LMS radošajā kvartālā "Kombināts "MĀKSLA""
Foto: Vitālijs Vinogradovs Izstādes atklāšana LMS radošajā kvartālā "Kombināts "MĀKSLA""