Monumenta metu konkurss admirālim Teodoram Spādem

Ir izsludināts atklāts metu konkurss admirālim Teodoram Spādem veltīta monumentāla mākslas darba izveidei Ostas ielā, Ventspilī.

Teodors Spāde (1891-1970), Ventspils zvejnieka dēls, kļuva par pirmo latviešu tautības admirāli vēsturē, komandēja Latvijas Kara floti starpkaru periodā un sava amata ietvaros pārstāvēja Latvijas valsti. 1941. gada 14. jūnijā tika izsūtīts uz Tomskas apgabalu Sibīrijas Rietumos un Latvijā nekad vairs neatgriezās. Pateicoties godam pildītajam amatam un traģiskajam liktenim, Teodora Spādes tēls okupācijas laikā kļuva par vienu no atpazīstamākajiem Latvijas neatkarības laika simboliem.

Nolūkā iemūžināt nozīmīgā ventspilnieka Teodora Spādes piemiņu, Ventspils valstspilsētas pašvaldība organizē atklātu metu konkursu, lai atrastu laikmetīgu un mākslinieciski augstvērtīgu monumentālās mākslas darba  ideju, kas atklāj Teodora Spādes personību un profesionālo darbību. Monumenta novietne paredzēta Ostas ielas promenādē, vietā, kur paveras  skats uz Ventspils ostu un jūras vārtiem, simboliski raksturojot Teodora Spādes plašo darbības vērienu. Iecerētajam monumentam jārespektē vēsturiskās apbūves konteksts un izveidotā Ostas ielas labiekārtojuma koncepcija, kas integrē Ventspils ostas industriālo mantojumu pilsētvidē, vienlaikus veidojot vizuāli  un simboliski izteiksmīgu akcentu minētā Ostas ielas posma noslēgumā.

Lai atrastu veiksmīgāko monumenta ideju, 2022. gada 23. decembrī ir izsludināts atklāts konkurss “Metu izstrāde Latvijas Kara flotes admirālim Teodoram Spādem veltīta monumentāla mākslas objekta izveidei Ostas ielas promenādē, Ventspilī”, aicinot māksliniekus un dizainerus līdz 2023. gada 15. martam (plkst. 11:00) sagatavot un iesniegt savus priekšlikumus meta risinājumam.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties vietnē – 

https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/93652

Lai saņemtu papildus informāciju, sazināties ar Andu Mendriķi, Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas mākslinieci, tel. 63601138 / [email protected]

Ostas iela, Ventspils