Rudens 2011. Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?

Cienījamie mākslinieki, LMS biedri! 2011. gada LMS Rudens izstāde tiek veidota sadarbībā ar Rīgas Mākslas telpu. Ekspozīcijā tiks iekļauti LMS un uzaicināto mākslinieku darbi. Izstādes kuratore – Inga Šteimane.

Norises laiks: 14. 12. 2011. – 29.01.2012.

Norises vieta: Rīgas Mākslas telpa, Rīga, Kungu iela 3

Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?
(filozofs Karls Popers)

Inga Šteimane:

Latvijas Mākslinieku savienības ikgadējā Rudens izstāde ir tradicionāls notikums, regulāri parādot vietējās mākslas dzīves ainu plašā spektrā – paaudzes, virzību, tradīcijas, skolas un kontekstus. Izstādē tiek veidots tiešs dialogs ar skatītāju, ļaujot iegūt informāciju par mākslas dzīves tendencēm Latvijā.

2011. gada Rudens izstāde tiks veidota kā laikmetīgās mākslas projekts ar izstādei uzaicinātu autoru darbiem.

Izstādes saturiskā koncepcija kuratores piedāvājumā balstās filosofa Karla Popera paziņojumā: “Esmu apņēmies atlikušo mūža daļu propagandēt intelektuālo pieticīgumu” – un šī paziņojuma apspriešanā. Karls Popers kritizē Rietumu universitāšu tradīciju, kas iemāca “runāt nesaprotami un iespaidīgi” un norāda uz “nedzirdēto intelektuālo nepieticīgumu, kas plosās intelektuāļu vidū”, kritizējot to kā bezatbildīgu. Popera teorijā par Pasauli Trīs (teoriju pasaule) un jautājumā par tās ietekmi uz citām pasaulēm “intelektuālās pieticības modei”, ko viņš gribētu ieviest, ir piešķirta atbildības jēga, atbildības nozīme.

Modernisma un postmodernisma koncepcijas kā laikmetīgās mākslas vadošie iedvesmas avoti ir visai atbilstoši Popera tēzei par “nedzirdēto intelektuālo nepieticīgumu”. Tas mūs baro un aizrauj tāpat kā māksliniekus visā pasaulē.

Izstādes nosaukumam izvēlēts Popera citāts: “Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?”

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA GODALGO IZSTĀDES LABĀKĀ DARBA AUTORU, PIEŠĶIROT IESPĒJU:

  • izmantot LMS galerijas telpas izstādes organizēšanai;
  • veidot vienas dienas prezentāciju Rīgas Mākslas telpā (svētdienu kultūras programmu ietvaros)
  •  

IZSTĀDES NORISES LAIKĀ SKATĪTĀJIEM TIKS DOTA IESPĒJA NOMINĒT IZSTĀDES LAUREĀTU.

LMS valdes locekle
izstādes koordinatore Inguna Irbe
[email protected], 29824004