LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Mākslas dienas 2024. Skats augšup”

26.04.-26.05.2024.

LMS galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā

Pieteikšanās un darbu iesniegšana līdz 21.04.2024.

Latvijas Mākslinieku savienība (turpmāk – LMS) izsludina pieteikšanos LMS ikgadējai vizuālās mākslas izstādei “Mākslas dienas 2024. Skats augšup”, kurā aicināti piedalīties LMS biedri, profesionālie mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un profesionālo vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi.

Mākslas dienu izvēlētā tēma “Skats augšup” aicina doties jaunas mākslinieciskās identitātes meklējumos laikā, kad nabadzība nav grēks, kad asinskārā kara Ukrainā kontekstā cilvēciskie instinkti mudina radīt un bailes pāraug nākotnes uzminēšanā. Izstādes nosaukumsaicina māksliniekus meklēt jaunas radošas formas un ar vizuālās valodas līdzekļiem risināt šo tēmu klātbūtni.

Nozīmīgi ir akcentēt, ka “Mākslas dienas 2024. Skats augšup” ir izstāde, kurā Latvijas mākslas vecmeistaru darbiem līdzās apskatāms arī jauno mākslinieku sniegums. Ikgadēji ekspozīciju veido glezniecības, tēlniecības, grafikas, tekstilmākslas, foto mākslas, instalācijas u.c. mākslas veidu darbi. Izstāde kā process vizuālajā mākslā veido savu pienesumu, ieskicējot demokrātiskās mākslas pašportretu, taču tā var kalpot arī kā platforma, kur uzmirdzēt kādam spilgtam jaunajam talantam vai nobriedušam māksliniekam radīt intrigu par novitātēm savā daiļradē.

Izvērtējot izstādes “Mākslas dienas 2024. Skats augšup” dalībnieku māksliniecisko sniegumu, izstādes atklāšanā 26. aprīlī LMS piešķirs Mākslas dienu balvu diviem māksliniekiem – par mūža ieguldījumu un par pārliecinošu radošo sniegumu. Mākslas dienu izstādes balva ir iespēja rīkot personālizstādi LMS galerijā.

Pieteikšanās un darbu iesniegšana.

LMS biedri, profesionālie mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un profesionālo vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi ir aicināti pieteikt savu dalību izstādei “Mākslas dienas 2024. Skats augšup” ar 1 (vienu) vizuālās mākslas darbu, kas tapis laika posmā no 2022. līdz 2024. gadam. Pieteikto darbu izpildījuma tehnika nav ierobežota, taču multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

Aizpildītu pieteikuma anketu – https://failiem.lv/u/nhgx2uhzh5, autora CV, kā arī pieteiktā darba attēlu sūtīt uz e-pastu: [email protected].

Pieteikumi dalībai izstādē tiek pieņemti līdz 21. aprīlim.

Izstādei “Mākslas dienas 2024. Augšup” iesniegtie darbi tiks eksponēti LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 2024. gada 26. aprīļa līdz 26. maijam.