Pieteikšanās LMS ikgadējai vizuālās mākslas izstādei “Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina”

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālos vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē "Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina".
Jānis Purcens “Citējot klasiķi”, jaukta tehnika, osb, 125 x 105 cm, 2018.g, LMS muzeja jaunieguvumu kolekcija

Mākslinieka pasaule ir iekļuvusi pārmaiņu vērpetē. Lietas un procesi, kas pastāvējuši attālināti un nosacīti, tagad ir kļuvuši tuvāki, baisāki un pasaules iedomātā stabilitāte emocionāli ir gaisusi.

Karš Ukrainā. Krievijas asiņainā okupanta politika. Ukrainas dzīve mērāma kritušajos un bēgļos, sagrautās pilsētas, drosmē, pašaizliedzībā un bailēs, ar armijas tekstiem valodā un domāšanā. Tomēr – pēc Krievijas Federācijas 51/460 armijas daļas Bučā paveiktajiem noziegumiem nav komentāru un beidzas emocijas.
Latvijas mākslas dzīve veidojas kā piefrontes joslā, kultūras jomā uzmanību piesaistot ar “uzjautrinājumu un kabarē”. Lai gan atsevišķas radošās personības nesavtīgā radošajā darbībā cenšas viest garīguma tendences, mūsu mākslas birokrātus tas neizmainīs, jo mākslinieks, kas neienes naudu, viņus neinteresē. Šobrīd KM vadība nevis aizstāv mākslinieku intereses, bet darbojas kā aizsegvienība – piespiež pieņemt neizdevīgus uzstādījumus par mākslas komerciālizāciju, neizdevīgas izmaiņas nodokļus, tad vēl jautājot, kas labāks – stipendija vai pabalsts?

Māksla ir joma, kuru jākopj un jāveicina ilgtermiņā, jo tajā mīt spēks un gara brīvība, kas veidojas domās, formveidē, krāsās, u.c. Atsaucoties uz Bībeles stāstu par Dāvidu un Goliātu, īpaši – svarīgi ir arī precīzi trāpīt.

Profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti ir aicināti pieteikt savu dalību izstādei „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” ar 1 (vienu) vizuālās mākslas darbu, kas tapis laika posmā no 2019. līdz 2022. gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

Aizpildītu pieteikuma anketu – https://failiem.lv/u/vhqezecrq,
autora CV, kā arī pieteiktā darba attēlu sūtīt uz e-pastu: [email protected].
Pieteikumi tiek pieņemti līdz 21. aprīlim.

Izstādei „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” iesniegtie darbi tiks eksponēti LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 2022. gada 29. aprīļa līdz 12. jūnijam.

Izvērtējot iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti, izstādes „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” rīkotāji paziņos autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2023./ 2024. gadā.

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība.

Informāciju sagatavoja:
Igors Dobičins, tel. 26628302