Pieteikšanās LMS ikgadējai vizuālās mākslas izstādei “RUDENS 2021. MĀKSLINIEK, RUNĀ!”

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālus vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē "RUDENS 2021. MĀKSLINIEK, RUNĀ!".

LMS tradīcija, rīkot ikgadējās “Rudens” izstādes, turpinās. Šoreiz izstādes ierosmei, kā ekspozīcijas koncepcija, ir LMS prezidenta Igora Dobičina vērojums uz šī brīža situāciju mākslā: “Situācija šī brīža vizuālās mākslas laukā ir unikāla! Valsts, pašvaldību birokrātija to ir pārvērtusi par zālienu, kas tiek pļauts ar VKKF u.c. izkapti 2-3 reizes gadā, jāatzīmē, tiek pļauts tikai mēslotais viducis. Kādas ir izdzīvošanas cerības apkaimēm – nav jautājums. Mākslu var nospēlēt kārtīs vai kā citādi izdarīties, tikai jābūt paklausīgam mākslu labvēlim, citādi izsmies un pārdos par rāmja cenu, vai arī piedāvās apmaksātu tenku kampaņu. Mākslu ministrija noteikti palīdzēs ar izmeklētu nekompetenci un spēju sasmalcināt un sašķeldot jebkuru atšķirīgu, neērtu viedokli. Mākslu muzejs, atlikušās galerijas pārticībā un pateicībā reflektē cildināt pašizveidotās īstermiņa izcilības. Tālredzība nav veicināma, aktualitāte ir labi sagremoti pasaules norišu salāti. Mākslu kritika šobrīd nav nepieciešama – tā jāizauklē, kas ir nepatīkams, nepateicīgs darbs, jo mēs visu pērkam jaunu un nelāpām. Dalījums mākslas veidos, profesionālos materiālos nepastāv, var mākslas norises dalīt personālijās un uzvārdos. Māksliniek, runā!”

Profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti ir aicināti pieteikt savu dalību izstādei “RUDENS 2021. MĀKSLINIEK, RUNĀ!” ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2019.-2021. gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

Aizpildītu pieteikuma anketu – https://failiem.lv/u/runhn8kpw,

autora CV, kā arī pieteikto darbu attēlus sūtīt uz e-pastu: [email protected].

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 30. janvārim.

Izstādei “RUDENS 2021. MĀKSLINIEK, RUNĀ!” iesniegtos pieteikumus izvērtēs un mākslas darbu atlasi ekspozīcijai veiks profesionāla žūrija. Darbi tiks eksponēti LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 2022. gada 14. februāra līdz 2022. gada 27. martam.

Izvērtējot iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti, izstādes “RUDENS 2021. MĀKSLINIEK, RUNĀ!” atklāšanā žūrija paziņos autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā 2023./ 2024. gadā.

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība.