TĒLNIEKA ANDRA MARAČKOVSKA PERSONĀLIZSTĀDE “HERE”

01.08. – 16.08.

Tēlnieka Andra Maračkovska personālizstādē “HERE” mākslas laikmetīgā tēlainība rodas saplūstot vairākiem mākslas veidiem un sakņojoties Fluxsus un Arte povera virzienu izteiksmībā, tādejādi paužot ekspresiju, novatorismu, ironiju, provokāciju. Mākslinieks tiecas sapludināt dzīves īstenības un mākslas sfēras, cenšoties izraisīt līdzpārdzīvojumu.

Izstādē eksponētā instalācija tapusi izmantojot ne tikai ierastos tēlniecības materiālus, bet arī ūdeni, gaismu, skaņu un video. Bieži vien, lai uztvertu instalācijas kā mākslas darbus ir nepieciešama pieredze un šķiet, ka būtu jāzina kādi nostiprinājušies kodi, bet A.Maračkovskis uzskata, ka, viņaprāt, vienkāršais mākslas veids – instalācija – ļauj skatītājam saprast, ka arī viņš var būt mākslinieks. Pagātne ievirza vecajā, bijušajā, izveidojot masveida atkārtošanos, kopēšanu, hibridizāciju, kurā iekļūst lietas un cilvēki. Darbs parāda cilvēka būtības īslaicību.

Andris Maračkovskis meklējot jaunus akcentējumus un kombinējot antīkos priekšmetus, apkaimē atrastas lietas ar jauniem, paša radītiem skulpturāliem objektiem, rada instalācijas, kas ataino sekundāro tagadni, kādu domu salikumu kombināciju, ko veido cilvēka pārdzīvotais.

Autors rāda, ka bieži mēs nemaz nepamanām jaunu sākumu sevī un apkārt: “Viss notiek šeit un tagad

Andris Maračkovska personālizstāde “HERE” apskatāma no 01.08. līdz 16.08.2014.,
Latvijas Mākslinieku savienības radošajā kvartālā “Kombināts Māksla”, Gaujas ielā 5, Rīgā.
Darba laiks:
T., C., P., S. plkst. 13:00-20:00
Bezmaksas ieeja