Simpozija “Mākslas dienas 2014. Dialogs” izstāde

No 5. līdz 11. maijam Latvijas Mākslinieku savienības Radošajā mītnē "Kombināts MĀKSLA", norisinājās 2. Starptautiskais Mākslas simpozijs "Mākslas dienas 2014. Dialogs", kurā tika uzaicināti piedalīties mākslinieki: gleznotāji un tēlnieki no Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) un tās sadraudzības organizācijām Somijā, Igaunijā, Krievijā, Slovākijā, Kirgizstānā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, veidojot radošos dialogus lielformāta gleznu un alumīnija lējumu veidolā.

11.05.2014 -– 01.07.2014

Latvijas Mākslinieku savienības Radošā mītne “KOMBINĀTS MĀKSLA”

Gaujas iela 1 un 5, Rīga

Darba laiks: P, O, T, C, P, S 10:00 – 17:00

Atzīmējot Mākslas dienu 55. Jubileju, izstādes ekspozīcija tikusi veidota, sasaistot Mākslas dienas šodien un to pirmsākumos. LMS muzeja krājuma tēlniecības darbi, demontētā Rīgas sadraudzības pilsētu pieminekļa metāla ģerboņi (arh, I. Strautmanis), uzrāda mākslas valodas pārmantojamības saikni.

Festivāla “Mākslas dienas 2014. Dialogs” uzrunā tēlnieks, LMS prezidents Igors Dobičins aicināja aizdomāties par notikumiem kaimiņzemēs, par mākslinieka lomu, atbildību un līdzdalību šodienas pasaules norisēs:

Radošie cilvēki katrs ar savu izpausmju un daiļrades izjūtu frekvenci sajūt šo virpuli. Cunami līdzīgais spēks, kas ir emocionāli lādēts var iznīcināt šo jūtīgo mākslinieka frekvenci. Šis ir arī maņu, talanta patiesuma un dzīvotspējas pārbaudījums. Spēja ģenerēt idejas virpuļa laikā vai arī klusēšana ir mākslinieka talantam tests.

Biedrība Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) Mākslas dienas rīko kopš 1959. gada, tās veidojot kā izaicinājumu māksliniekiem, meklējot jaunas radošas formas, gan arī kā emocionālu rosinājumu skatītājiem. LMS turpina Mākslas dienu tradīciju ar trīs gadu ciklu, kura nosaukumi ir “Mākslinieka monologs”, “Dialogs” un “Kņada”. Šīs triloģijas ietvaros jau otro gadu tiek rīkots arī Starptautiskais Mākslas simpozijs, stiprinot saiknes starp māksliniekiem un profesionālo mākslinieku vienojošajām organizācijām – mākslinieku savienībām un asociācijām.

2. Starptautiskā Mākslas simpozija “Mākslas dienas 2014. Dialogs” izstādes dalībnieki:

Merja Heino, Minna Kangasmā /Minna Kangasmaa/ – Somijas Mākslinieku asociācija,

Kadri Kangilaski, Raits Rosins /Rait Rosin/ – Igaunijas Mākslinieku asociācija,

Marija Kulagina, Aleksandra Osipova – Krievijas Mākslinieku savienība,

Kerimbeks Bukars – Kirgizstānas Mākslinieku savienība,

Vladimirs Kovariks, Pēteris Heribans /Peter Heriban/ – Slovākijas Mākslinieku asociācija,

Tatjana Maljukova, Jekaterina Ļebedeva – Vasīlija Surikova Maskavas Valsts mākslas institūts, Krievija,

Jānis Purcens, Igors Dobičins, Genādijs Stepanovs,

Gulnara Skutele, Vija Dzintare – Latvijas Mākslinieku savienība,

Raitis Hroloviās, Jānis Noviks, Aigars Opincāns – Latvijas Mākslas akadēmija

Miķelis Dobičins – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

2. Starptautiskā Mākslas simpozija “Mākslas dienas 2014. Dialogs” norise, kā arī izstāde tiek rīkota LMS Radošajā mītnē “Kombināts Māksla” Gaujas ielā 1 un 5, Rīgā. Jau vairāk kā simts gadu šīs vietas vēsture saistās ar mākslas procesu norisēm. 2. Starptautiskā Mākslas simpozija vieta izvēlēta lai veidotu, aktualizētu un akcentētu LMS Radošo mītni “Kombināts Māksla” kā pilsētas radošo kvartālu un kultūrvēsturiski nozīmīgu zonu.

Festivālu atbalsta: Rīgas dome, Latvijas Mākslinieku savienība, Čellu TRIO “MELO-M”, SIA “Krāsu serviss”, sporta centrs “Mežaparks”, kafejnīca “Zem spārna”, Zaķumuižas ūdens, Dirty Deal Audio, Slovākijas mākslinieku savienība – Slovākijas Industriālo dizaineru asociācija, Somijas Mākslinieku savienība, Igaunijas Mākslinieku savienība, Kirgizstānas Mākslinieku savienība, Krievijas Mākslinieku savienība.

Ekspozīcijas autori:
Igors Dobičins, Jānis Noviks, Jānis Purcens, Raitis Hroloviās, Genādijs Stepanovs

Vizuālais dizains:
Elza Dobičina

2. Starptautiskā Mākslas simpozija un izstādes “Mākslas dienas 2014. Dialogs” kuratori:
Igors Dobičins, Antra Skripste, Alise Ziemule, Liene Dobičina