Uguns skulptūru projekts “Rīgas dziesma”

Gaismas festivāla "Staro Rīga 2011" ietvaros organizē pirmo uguns skulptūru projektu - "Rīgas dziesma", kas ir pilotprojekts, lai 2014. gadā Rīgā notiktu Pasaules uguns skulptūru festivāls "Magic Fire Riga".

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” un producentu grupa “Rain Project”, kā arī Latvijas Mākslas akadēmija Gaismas festivāla “Staro Rīga 2011” ietvaros organizē pirmo uguns skulptūru projektu – “Rīgas dziesma”, kas ir pilotprojekts, lai 2014. gadā Rīgā notiktu Pasaules uguns skulptūru festivāls “Magic Fire Riga”.

Viena skulptūra simbolizēs vēsturisko aspektu, kura galvenā ideja it attēlot latviešu rakstu zīmes Māras ūdeni, Jumi, Auseklīti un citas. Jumja zīme ir auglības zīme, vārds Jumis ir saistīts ar somugru vārdu Jumala, kas nozīmē Dievs. Auseklis latviešu dainās izmantots, lai skaidrotu Visuma norišu būtību un secību.

Otra skulptūra attēlo laikmetīgu skatījumu uz dziesmu, pielietojot mūsdienu tehnoloģijas. Skulptūra ir kā vizuāla digitālās mūzikas versija. Uguns skulptūras elementi dinamiskās kustībās attēlo dziesmas ritmu.

Trešā skulptūra apvieno vēsturisko un laikmetīgo dziesmas ritmu un ir uguns skulptūru projekta “Rīgas dziesma” kulminācija.

Uguns skulptūru projekta “Rīgas dziesma” izskaņa vizuāli izpaudīsies kā mazu uguns bumbu virzība no pēdējās, tā simbolizējot “Rīgas dziesmas” un sabiedrības mijiedarbību.

Vairāk www.rigasdziesma.lv