LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina”

No 2022. gada 6. maija līdz 12. jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma vizuālās mākslas izstāde „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina”.

Izstādes organizatori – Latvijas Mākslinieku savienība šī gada Mākslas dienas velta Ukrainas atbalstam laikā, kad tur norisinās Krievijas Federācijas karadarbība, kas pasaulei liek šausmās redzēt nekaunību, nežēlastību un censties palīdzēt. Arī radošajai sabiedrībai, māksliniekiem Latvijā ir svarīgi rezonēt ar savu attieksmi un vizuālajām izjūtām. Latvijas Mākslinieku savienības aicinājumā dalībai izstādē teikts: “Mākslinieka pasaule ir iekļuvusi pārmaiņu vērpetē. Lietas un procesi, kas pastāvējuši attālināti un nosacīti, tagad ir kļuvuši tuvāki, baisāki un pasaules iedomātā stabilitāte emocionāli ir gaisusi…”.

Reflektējot par visai sabiedrībai tik aktuālo un šausminošo karadarbību Ukrainā, dalībai izstādei atsaukušies 66 Latvijas mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti. Izstādes „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” demokrātiskais formāts sniedz iespēju jaunu talantu atklāsmei, anulējot rutīnu, noteiktu tēmu vai pieredzes cenzūras aizspriedumus. Mākslinieku darbi “Mākslas dienu” izstādēs netiek žūrēti, un rīkotāji akceptē autoru iesniegtās radošās izpausmes dažādos mākslas veidos. Izstādes ekspozīcijā apvienots dažādu mākslinieku sniegums, kuru radošās darbības galvenais nosacījums ir profesionalitāte, un īpaši tiek akcentēti mākslinieki – personības, bet “Mākslas dienu” aktivitātēs ir aicināts piedalīties ikviens!

Izstādes „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” atklāšana notiks 6. maijā plkst. 18.00.

Izstāde būs apskatāma LMS galerijā līdz 12. jūnijam.

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība.