“Baltā nakts” 2012

Projekta "Baltā nakts" ietvaros 8. septembrī laikā no 18:00 līdz 23:00 norisināsies radošu norišu piesātināta programma "Venēras staros".

Latvijas Mākslinieku savienības telpās, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā projekta “Baltā nakts” ietvaros 8. Septembrī laikā no 18:00 līdz 23:00 norisināsies radošu norišu piesātināta programma “Venēras staros”.

Astroloģija un tās interešu lokā esošie debesu ķermeņi vienmēr ir bijuši mākslinieku uzmanības lokā. Īpašu lomu starp tiem spēlē Venēra, kas jau kopš aizvēstures tikusi uzskatīta par mākslu aizbildni un saistīta ar spēju saskatīt patiesu skaistumu. “Baltās nakts” projekta ietvaros Latvijas Mākslinieku savienības pasākuma programma aicina, iesaistoties mākslas baudīšanas un radīšanas procesos, kaut uz brīdi ļauties arī zvaigžņu burvībai.

Radošajā darbnīcā “Venēras staros” apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādu Latvijas gleznotāju meistarklasēs, kuru laikā taps R.Liepas, A.Darnopiha, L.Kalniņa un citu mākslinieku lielformāta kompozīcijās iedzīvinātās interpretācijas par Venēru. Savukārt Hamburgas skolas astrologi informēs par zvaigžņu stāvokli, skaidrojot to ietekmi uz aktuālajām mākslas norisēm Latvijā un pasaulē.

Visa pasākuma garumā mākslas mīļotāji varēs apmeklēt ievērojamā mākslinieka un pedagoga Vladimira Kozina 90 gadu jubilejas izstādi “Lidojums”, kā arī apskatīt LMS muzeja atklātajā krājumā eksponētos darbus. Apmeklētājiem būs arī unikāla izdevība piedalīties vācu tēlnieka Andreasa Rīga darba “Damokla krēsls” prezentācijā.

Tāpat Latvijas Mākslinieku savienības ēkā, “Oforta ģildes” grafikas darbnīcā tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar darbnīcas darbu jauno grafikas meistaru vadībā. Tajā tiks demonstrētas grafikas klišejas – vecās un jaunās plātnes, kā arī piedāvāts praktiski izmēģināt un iedzīvināt savas idejas dažādās tehnikās.

Par mākslas baudītāju labsajūtu rūpēsies pasākuma draugi “SIA Ekovirtuve” un “Zaķumuiža”, kas nodrošinās siltus, ekoloģiskus lauku labumus un citus atspirdzinājumus. Savukārt muzikālo noformējumu nodrošinās “Rīgas Danāu klubs”.