LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2022. Karš ilgst gadu”

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālus vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē “Rudens 2022. Karš ilgst gadu”.

LMS tradīcija, rīkot ikgadējās “Rudens” izstādes, turpinās. Tradicionāli radošais mākslas process veidojas humānisma un pozitīvisma paradigmā un līdzšinēji bija motivēts arī radīt formveidi bez saskarsmes ar karu un tā šausmām. Latvijas mākslas līdzšinējā praksē nāves un dzīves iztēles saasinātās sajūtas tika attālinātas. Mākslinieks šobrīd mēģina atgūties, rast mērķi apiet izdzīvošanas alkas un spēju eksistenciāli aizmirsties. Kas un kāds ir ceļš? Mesās redzētā komerciālā patiesība? Pašizmocītas patiesības dīgļi? Radošais mākslinieka gars mēģina norobežoties no propagandas polittehnoloģijas bezpersoniskās sienas, būt pašpietiekams un saglabāt kritisko domāšanu, iespējami pārvērtēt daiļradi.

LMS aicina māksliniekus izteikt attieksmi un vērtējumu šī brīža pasaules norisēm. Mākslinieki tiek aicināti runāt sev raksturīgā valodā, nepaģērot ideoloģijai. Latvijas māksla 20. gadsimta gaitā  ir pārvarējusi vairākas politiskās krīzes un mākslas stilistikas maiņas, kas ļauj izsekot arī mākslinieka sūtībai. Karš ilgst gadu un ietekmē ikkatru, vai tas mainīs mākslas paradigmu?

Profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti ir aicināti pieteikt savu dalību izstādei „Rudens 2022. Karš ilgst gadu” ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2020.-2023. gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

Aizpildītu pieteikuma anketu – https://failiem.lv/u/vsuew86yq, autora CV, kā arī pieteikto darbu attēlus sūtīt uz e-pastu: [email protected].

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 9. februārim.

Izstādei „ Rudens 2022. Karš ilgst gadu” iesniegtos pieteikumus izvērtēs un mākslas darbu atlasi ekspozīcijai veiks izstādes žūrija. Darbi tiks eksponēti LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 2023. gada 17. februāra līdz 19. martam.

Izvērtējot iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti, izstādes „ Rudens 2022. Karš ilgst gadu” atklāšanā žūrija paziņos autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā 2024./ 2025. gadā.

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība.

Jānis Purcens “Tūbiņa, puteklis, koks”, jaukta tehnika, 40,5×40,3×7 cm, 2022