Mākslinieces Sabīnes Verneres personālizstāde “Aklā zona” (11.08.-10.09.2023.)

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina uz Sabīnes Verneres personālizstādi “Aklā zona” LMS galerijā, kurā mākslinieces tušas gleznojumi tiks eksponēti kopā ar LMS muzeja krājumā esošajiem darbiem.

Personālizstādes atklāšana notiks š.g. 10. augustā plkst. 19.00.

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājums glabā milzīgu daudzumu dārgumu – tajā ir ap ir 16 000 mākslas darbu, liecinot par Latvijas mākslu periodā no 20. gadsimta otrās puses līdz mūsdienām – laiku, kas formējis daudzās mākslinieku paaudzes un pēctecību radošajās izpausmēs.

Sabīne Vernere šajā izstādē reflektē par savu vietu laikmetīgās mākslas ainavā un tās vēsturisko fonu. Ekspozīcija veido personīgu un emocionālu sarunu ar kanoniskajiem Borisa Bērziņa, Līgas Purmales, Edgara Iltnera, Helēnas Heinrihsones un citu mākslinieku darbiem no krājuma. Izstādes gaitā tiks rīkoti vairāki publiskās programmas notikumi, aicinot satikties un kopīgi domāt par mākslas kopienas šībrīža situāciju un potenciālu.

Sabīne Vernere (1990) studē Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālās doktorantūras programmā, 2018. gadā absolvējusi LMA, iegūstot maģistra grādu glezniecībā, papildinājusi zināšanas Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā un Zagrebas Karaliskajā Mākslas akadēmijā. Piedalījusies grupu izstādēs Francijā, Nīderlandē, Lietuvā, Igaunijā un citviet Eiropā. Par 2021. gada personālizstādi “o” kultūrtelpā “Tu jau zini kur” nominēta Purvīša balvai 2023, šobrīd paralēli piedalās izstādē “Tikai neraudi” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

LMS galerija atrodas 11. novembra krastmalā 35. Izstāde būs skatāma mēnesi – no 11. augusta līdz 10. septembrim (darba laiks: pirmdiena – svētdiena, plkst. 12-18).

Norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un “VV foundation”.