LMS 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2017. Mākslinieku nams”

24. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde "RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS".

24.11.2017 – 07.01.2018

LMS galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais “Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, kā arī fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Nama unikalitāte ir atzīmēta kā vērtība un iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski, un šobrīd LMS muzejs: LMS īpašumā esošās mākslinieciskai daiļradei speciāli celtās ēkas, radošās darbnīcas, izstāžu zāles un mākslas darbu kolekcija ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss.

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un “atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

Izstādē “RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” piedalās profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā būs iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi un atlasījusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija, kura 24.novembrī, izstādes “RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

Izstāde būs apskatāma līdz 2018.gada 7.janvārim.

LMS 42. ikgadējās vizuālās mākslas izstādes “Rudens 2017. Mākslinieku nams” NOLIKUMS

Izstādes rīkotājs:

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”

Izstādes moto:

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais “Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, bet fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski. Ēkas arhitektonika ir akcentēta kā vērtība, un tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mākslinieku nama fasāde, kas, “vērojot” Rīgas pilsētas izaugsmi, bija vizuāli “nogurusi”, šogad tika atjaunota, pateicoties iespējai piedalīties konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai 2017. gadā”.

Laikmeta nosacījumiem atbilstoši ir mainījusies arī Mākslinieku nama īpašniece/saimniece – Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) – organizācija, kas daudzus gadus bijusi mākslas industrijas līderis valstī, un arī 90.gados, mainoties politiskajai varai, centusies noturēt māksliniecisko pašapziņu. Mūsdienās LMS turpina darbību kā LMS muzejs, uzturot ēkas un radošo bāzi, ar darbnīcu telpām un izstāžu zālēm. LMS ir vienīgā radošā organizācija Latvijā un viena no retajām postsociālisma republiku vidū, kura ir saglabājusi tik vērienīgu mantojumu: Mākslinieku nams, radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā, LMS muzeja ēkas Biķernieku ielā, Zvārtavas muiža Apes novadā un valstī otra lielākā mākslas darbu kolekcija – tas viss ir kļuvis par “LMS muzeju”.

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un “atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

Izstādes norises vieta:

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

Izstādes norises laiks:

No 2017.gada 24.novembra līdz 2018.gada 7.janvārim.

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

Profesionāli mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2015.-2017.gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: [email protected] vai iesniegt personiski LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 17.00).

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/ns5ndduu#/

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2017.gada 17.novembrim!

Vērtēšana:

Darbu atlasi, izvērtējot mākslinieku iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti un atbilstību izstādes koncepcijai, veiks profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija. Izstādes “RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā žūrija paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

Izvēlēto autoru un darbu saraksts, kā arī precīzāka informācija par darbu nodošanu izstādei tiks publicēta LMS mājas lapā www.lms.lv, kā arī LMS sociālajā kontā Facebook.com š.g. 17.novembrī.

Žūrijas nominēto dalībnieku dalības maksa izstādē:

LMS biedriem, kam samaksāta ikgadējā biedru nauda – bez maksas, LMS biedriem, kam nav samaksāta ikgadējā biedru nauda– 10,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri –15,00 EUR, studentiem – 7,00 EUR. Jāmaksā pēc rezultātu paziņošanas līdz 2017.gada 24.novembrim.

Izstādes kurators: Igors Dobičins, tel. 26628302
Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe
Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”
Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050
E-pasts: [email protected], [email protected]
Tel.: 29138952
www.lms.lv
https://www.facebook.com – LMS