Lietuvas, Latvijas un Igaunijas mākslinieku savienību izstāde “KELIAS/CEĻŠ/KETT”

2014. gada 2. septembrī Viļņā, Lietuvas Mākslinieku savienības galerijā ARKA, atklāta apvienotā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas mākslinieku darbu izstāde KELIAS/CEĻŠ/KETT, kas veltīta Baltijas ceļa 25 gadu atceres dienai.

Apvienotā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas mākslinieku savienību izstāde “KELIAS/CEĻŠ/KETT”

2.09.2014 – 27.09.2014

Lietuvas Mākslinieku savienības galerijā ARKA, Aušros Vartų g. 7, Vilnius, Lietuva

Šajā izstādē Baltijas valstu mākslinieki ataino savu skatījumu uz šo vēsturisko demonstrāciju, kā arī tā ir lieliska iespēja satikties un veicināt sadraudzību starp Baltijas valstu māksliniekiem un kuratoriem.

Izstādes atklāšanas laikā Baltijas valstu mākslinieku savienību prezidenti – Vano Allsalu no Igaunijas, Igors Dobičins no Latvijas, Edita Utarienā— no Lietuvas tikās un diskutēja par aktuālo situāciju mākslinieku savienībās Baltijā, kā arī par nākotnes iespējām kopīgu projektu veidošanā. Diskusiju rezultātā tika parakstīts Radošās sadarbības un Partnerības līgums starp Latviju, Lietuvu un Igauniju. Ideja veidot kopīgu Baltijas valstu projektu KELIAS/CEĻŠ/KETT radās pēc kopējas piedalīšanās Maskavas mākslas salonā, ko organizēja Starptautiskā mākslinieku savienību konfederācija.


Izstādes KELIAS/CEĻŠ/KETT mērķis ir pieminēt Baltijas ceļu – šīs vēsturiskās demonstrācijas nozīmību Baltijas valstu vēsturē, uzsvērt Baltijas valstu vienotību, tiekšanos pēc neatkarības, apvienot Baltijas valstu māksliniekus vienā projektā, atspoguļot mūsdienu pretrunīgo situāciju pasaulē, salīdzināt mūsdienu modernās mākslas tendences Baltijas valstīs, kā arī savstarpēji dalīties ar mākslinieciskajām idejām. Izstādes darbi atspoguļo Baltijas ceļa tematiku – brīvību, neatkarību, valstiskumu, Baltijas valstu identitāti, kā arī vārda “Ceļš” asociācijas – attīstību, virzību, cilvēku dzīves ceļu.

Izstādē iekļauta Igaunijas Mākslinieku savienības kolekcija ( kuratore Inga Heamägi ) , Latvijas Mākslinieku savienības kolekcija ( kuratori Igors Dobičins, Inese Baranovska) un Lietuvas mākslinieku savienības kolekcija, kas sastāda lielāko daļu no izstādē eksponētajiem darbiem. Projekta iniciators ir Lietuvas Mākslinieku savienības Galerija ARKA un izstādes kuratore Dovilā— Tomkutā— – Veleckienā—. Baltijas valstu mākslinieku savienību delegācijas un to prezidenti piedalījās arī izstādes atklāšanas preses konferencē, kas norisinājās Galerijā ARKA.

2014. gada oktobrī izstāde KELIAS/CEĻŠ/KETT tiks eksponēta Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11. novembra krastmalā un Gaujas ielā 5, Rīgā, un janvārī Pērnavas Jaunās mākslas muzejā, Pērnavā, un Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā Tallinā, Igaunijā.

 

Izstādes organizators : Lietuvas Mākslinieku savienības Galerija ARKA.

Partneri: Lietuvas Mākslinieku savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Igaunijas Mākslinieku savienība, Latvijas Mākslinieku savienības galerija, Pērnavas Jaunās mākslas muzejs, Igaunijas Nacionālā bibliotēka.

Atbalstītāji: Lietuvas Republikas Kultūras padome, Baltijas valstu vēstniecības, Libra Vitalis, Petro Ofsetas tipogrāfija, viesnīca Europa City Viļņā, laikraksts Respublika un citi.

Par izstādi:
https://www.lrt.lt/mediateka/laidos/P/1444/panorama
https://sc.bns.lt/view/item.php?id=169068
https://www.arkagalerija.lt/2014-09-kelias.html

Informācija pa tel: +370 688 26875, +370 5 2121319
e-pasts : [email protected], www.arkagalerija.lt

Galerija ARKA,
Aušros Vartų g. 7,
Viļņa, LT- 011304, Lietuva