Latvijas Mākslinieku savienības ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža”Latvijas Mākslinieku savienības ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālus vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža”.

Publiskās telpas apritē mīt ikdienas mediju esošie saukļi, kuru zemtekstā nolasāmas humānisma un cilvēcības ilgas. Mākslā ilgas izpaužas kā bīdermeiera stilistika – aprobēto un viegli nolasāmo, asprātīgo risinājumu atkārtota atveidošana mākslinieku radošajā daiļradē.

Izklaides formulas ir vienveidīgas, radošās inteliģences sapņus paralizē bailēs no mākslīgā intelekta, subkultūru izpausmju burbuļiem. Protams, finansējuma nepietiekamība kultūrā veicina noslēgšanos autortiesību un sociālo pabalstu sarakstu producēšanā, jo izcilības imidžs kļuvis par degradētu fantomu.

Tomēr fantāzija un loģikā nepamatotie sapņi ir mākslu glābjošais tīkls, māksla meklē vietu, kur tās nav un neiespējamās izpausmēs. Veiksmes formulu nosaka nezināmie lielumi. Lai veicas to atrast!

Profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti ir aicināti pieteikt savu dalību izstādei “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža” ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2020.-2023. gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

Aizpildītu pieteikuma anketu – https://failiem.lv/u/2y9yafum7e , autora CV, kā arī pieteikto darbu attēlus sūtīt uz e-pastu: [email protected].

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 19. novembrim.

Izstādei “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža” iesniegtos pieteikumus izvērtēs un mākslas darbu atlasi ekspozīcijai veiks izstādes žūrija. Darbi tiks eksponēti LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 2023. gada 1. decembra līdz 2024. gada 14. janvārim.

Izvērtējot iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti, izstādes “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža” atklāšanā tiks paziņots autors, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā 2025./ 2026. gadā.

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība.